Kobieta zmienną jest

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Od wieków znane są dylematy kobiet dotyczące wyboru garderoby, fryzury, odpowiedniej torebki. Tak już została ukształtowana kobieca natura, że trudno jest sprostać jej wymaganiom, ponieważ są one zależne od wielu czynników. Same kobiety często nie potrafią podać powodów jakimi kierują się w codziennych wyborach.

Wiedzą o tym producenci obuwia, dlatego pod nazwą botki damskie skrywa się bogata kraina fasonów, kolorów, rodzaju obcasa. Myli się ten, kto uważa, że botki damskie to tylko buty, które cechują się tym, że zakrywają kostkę i najlepiej sprawdzają się w sezonie jesiennym i wczesnozimowym. Możemy w pierwszej kolejności podzielić je uwzględniając rodzaj podeszwy. Nie brakuje wielbicielek płaskiego obuwia, które cenią sobie wygodę i możliwość szybkiego przemieszczania się w butach. Botki damskie na płaskiej podeszwie idealnie sprawdzają się, gdy gonimy na tramwaj, czekamy na autobus lub jesteśmy amatorkami pieszych wyciecze do pracy lub szkoły. Można postawić na niezawodne czarne skórzane botki damskie, które nigdy nie wychodzą z mody, albo zaszaleć z ozdobami- cekiny, suwaki, marszczenia, nieszablonowa kolorystyka. Wszytko zależy od osobowości kobiety i stylu jaki lubi.

Kolejna odsłona to botki damskie na obcasie, szpilce i koturnie. Dla wprawionych w chodzeniu na wysokości kobiet nie jest to żadne wyzwanie. Częściej jednak wybierają je panie, które przemieszczają się własnymi samochodami i nie są narażone na kaprysy pogody i nierówności chodników. Do biznesowego stroju najbardziej pasują botki damskie na szpilce, które tworzą dobrze dobraną parę z garsonkami, marynarkami, ołówkowymi spódnicami i spodniami w kant. Szpilka jednak nie dla wszystkich kobiet, wiąże się z poczuciem pewności siebie. Dla Pań, które chcą zachować elegancję ale uniknąć bólu nóg, stworzone zostały botki damskie na koturnie i obcasie. Są one dużo wygodniejsze niż szpilki a stopa również wygląda w nich smukło, a stylizacja znajduje zastosowanie w biurowcach i korporacjach. Skóra, zamsz, skóra ekologiczna, ozdobione, gładkie, w intensywnym kolorze lub stonowane. Tylko kobieca wyobraźnia może ograniczyć ten wybór.

Ważne, by botki damskie na które się zdecydujemy były wygodne, zrobione z dobrej jakości materiałów,pozwalające oddychać skórze. W końcu czasem spędzamy w nich nawet dwanaście godzin. Zadbajmy więc o swój komfort i dobre samopoczucie po całym dniu. Nie można jednak zapomnieć o klasie i stylizacji tożsamej z naszą naturą. A znając naturę kobiet, w garderobie znajdzie się miejsce i na botki damskie z obcasem, na płaskiej podeszwie, w kolorze bordowym i czarnym. W końcu każda kobieta zmienną jest.